4F TRUCK – Nowy koncept auta promocyjnego marki

4F Promo Truck
 • 4f Truck, 4F auto promocyjne
Recommend
  Share
  Tagged in
  Description

  CZY PROMOCJA MARKI MOŻE MIEĆ KÓŁKA? PROMO TRUCK 4F

  Stworzyliśmy coś czego jeszcze nie było, promocja marki na kółkach, dynamiczna i rozkładana naczepa, szereg możliwości i kombinacji. Zawsze blisko klienta. KDesign Grupa MODOSO stworzyło prawdziwą formę Promo Truck dla marki 4F, musicie to zobaczyć na własne oczy! W pracowni powstawały już przeróżne projekty dla licznych inwestorów, ale ten projekt to zupełnie coś nowego. Wyzwanie na poszerzenie kolejnych możliwości dostaliśmy od marki 4F. Naszym zadaniem było stworzenie pancerza „tak aby nikt nie był w stanie przejść obojętnie, mobilną przyczepę eventową dla naszych produktów, którą dojedziemy wszędzie i o każdej porze - PROMO TRUCK”

  INNY WYMIAR PROJEKTOWANIA

  I oto ona, naczepa showroom, sklep, strefa kibica, scena i dodatkowo miejsce do stworzenia animacji. Szaleństwo? Tak! – otwarta forma naczepy umożliwia wykorzystanie przestrzeni na zbiorowy trening czy shaker bar przy okazji np. zawodów biegowych, a podstawowa wersja naczepy z rozłożonym tarasem i barierkami może być dla nas wyjątkową strefą kibica z dotrzymującym towarzystwa DJ-em na górnym poziomie.

  TRANSFORMERS NA POLSKICH DROGACH

  Zapewne kojarzycie z dzieciństwa marzenie o aucie transformers – to w skrócie najlepiej opisuje potrzebę jaką ma zgłosiła marka 4F. Każdy z nas kojarzy ile zajmuje standardowa naczepa, szczególnie jak długa wydaje się nam przy manewrze wyprzedzania – wtedy to chyba ma ze sto metrów :) A tak poważnie to obszar który mieliśmy do dyspozycji przed rozłożeniem to 13,5 m długości i 2,65 cm szerokości. Dla jednych dużo – dla drugich mało. Do rozmieszczenia wszystkich planowanych funkcji to niewiele, ale do transportowania, w często trudno dostępne miejsca, to już wyzwanie. Wymiary nie stanęły nam na przeszkodzie, poradziliśmy sobie przez wykorzystanie systemów rozkładania i zagospodarowania każdej części naszego super pojazdu, łącznie z dachem, zapewniając przy tym sprawną i bezpieczną komunikację. Priorytetem przy tworzeniu stało się usystematyzowanie potrzeb i wybranie tych kluczowych przy wykorzystaniu naczepy: osiągnięcie łatwej i szybko zmieniającej się przestrzeni. Jednak przy założeniach dynamicznie rozwijającej się marki 4F nie mogliśmy zrezygnować ze zbyt wielu funkcji. Uruchomiło to szereg pomysłów i kreatywnego myślenia.

  WYRÓŻNIK KONCEPTU? KOPNIĘTY KWADRAT!

  Co nie pozwoli przejść obok obojętnie, to nietypowa, dynamiczna forma rombu naczepy, nawiązująca do prężnie rozwijającej się marki, która nam zaufała. Szczególny efekt uzyskaliśmy poprzez „naciągniecie” czarno – białej siatki wprawiającej w ruch poszczególne elementy, sprawiając wrażenie ich odrywania się od czarnego ciągnika. Motyw „kopniętego kwadratu” wykorzystaliśmy też w autorskim systemie meblowym.

  STATYKA KONTRA DYNAMIKA?

  Projektując wnętrze naszego event truck’a nie mogliśmy nie zwrócić szczególnej uwagi na ekspozycję, oferowanej przez naszego Klienta, wysokiej klasy odzieży i akcesoriów sportowych. W tym celu główną salę podzieliliśmy na trzy części gdzie pierwszoplanową rolę odgrywa ściana projekcyjna, idealna dla stworzenia dowolnego tła dla poszczególnych kolekcji. Wybrany asortyment eksponowany przy wykorzystaniu naszego systemu meblowego jest nie do przeoczenia. Autorski system mebli z podstawowym modułem równoległoboku daje możliwość tworzenia rozmaitych konfiguracji. Przykoszony „kubik” połączony z innymi tworzy półki, stojaki czy podesty, a ubrany w pokrowiec zamienia się w pufę, a te z kolei łączą się w sofy. System został wyposażony jeszcze w dodatkowe akcesoria i motywy. Ściana łusek …..ale to już musicie zobaczyć sami!