WI-TAJ – projekt restauracji wietnamskiej przy pl. Konstytucji w Warszawie

 • WI0TAJ Projekt restauracji w Warszawie
Recommend
  Share
  Tagged in
  Description

  WI-TAJ

  BRIEF
  Egzotyczna gastronomia z orientalną kuchnią w centrum Warszawy? Czemu nie! Z czym kojarzyć może się kuchnia z dalekiego wschodu? Z paletą kolorów szerszą niż Pantone'owska, mieszanką zapachów wdzierająca się w nozdrza, smakami tak szalonymi, że język tańczy cha-che? Para energicznych inwestorów już na pierwszym spotkaniu zaatakowała nas tymi wszystkimi bodźcami, przynosząc pęczki aromatycznych ziół i tradycyjne naczynia do serwowania dań.
  KONCEPT
  Już sama nazwa zaprasza :) WI-TAJ jest zręczną grą słów. Stanowi skrót od Wietnamu i Tajlandii, a jednocześnie jest najpopularniejszym polskim przywitaniem. Przystępując do pracy nad konceptem szukaliśmy sposobu, który mógłby okiełznać te doznania i potrzeby kuchni. Powstało stonowane kolorystycznie wnętrze z prostymi architektonicznymi formami. Bar i zmywalnia zostały ubrane w bardzo charakterystyczną i archetypiczną formę domku. Lokal ma też posiadać ogródek gastronomiczny, ożywiający tę część Placu Konstytucji. Usiądź, zjedz, porozmawiaj - przy takiej fabule spędzania czasu z rodziną czy znajomymi inwestor zaprasza na lunch i na kawę parzoną w tradycyjny, wietnamski sposób.
  Zapraszamy do zapoznania się z artykułami na temat naszego WI-TAJA :
  http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/wi-taj-sprobuj-wietnamsko-tajskiej-fuzji-smakow-w-samym,3709142,artgal,t,id,tm.html
  http://restaurantica.pl/2016/06/29/wi-taj-prawdziwa-azjo/